Darmowa dostawa już od 300,00 zł
Zamów w ciągu:
- wyślemy jutro Jeśli zapłacisz szybkim przelewem lub wybierzesz płatność przy odbiorze
Strona główna1 » Arduino, moduły elektroniczne2 » Moduły przekaźnikowe3 » MODUŁ PRZEKAŹNIK CZASOWY 5V ZTA31640
Polecamy
1234
Promocje
123
Hity sklepowe
Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640
Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640Moduł przekaźnik czasowy 5V ZTA31640
Nasz hit

MODUŁ PRZEKAŹNIK CZASOWY 5V ZTA31640

Dostępność: Aktualnie niedostępny

Koszt wysyłki: od 8,50 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Pocztex PUNKT (Odbiór w punkcie) - 12,30 zł
POCZTEX KURIER - 13,50 zł
POCZTEX KURIER - pobranie - 15,99 zł
InPost Paczkomaty24 - 12,50 zł
Kurier - pobranie - 26,00 zł
Kurier - 20,00 zł
List polecony ekonomiczny - 8,50 zł

Numer katalogowy: 31-640

Stan magazynowy: 0 szt.

Kod EAN: 1316401234562

Cena: 30,45 zł

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Do pobrania (1)
  • Recenzje produktu (0)
Moduł przekaźnika czasowego wersja 5V.

Wielofunkcyjny moduł przekaźnika czasowego. Posiada 27 różnych programów które można wykorzystać do sterowania procesów w automatyce, elektronice, modelarstwie itp. Przekaźnikowe wyjście sterujące jest całkowicie odizolowane od elektroniki modułu i pozwala na bezpieczne sterowanie urządzeniami zasilanymi z sieci 230VAC. Moduły występują w 3 wersjach napięcia zasilania 5, 12 oraz 24 VDC. Moduł posiada 2 timery A i B które są wykorzystywane do realizacji różnych funkcji modułu. W trakcie pracy stan działającego aktualnie timera jest prezentowany na wyświetlaczu. Poszczególne programy realizujące różne funkcje sterowania ustawiane oraz czasy timerów ustawiane są za pomocą klawiatury znajdującej się na module. Moduł posiada wejście wyzwalania oznaczone jako TRIG (patrz zdjęcie) służące jako wejście wyzwalające prace ustawionego programu.

alt
Rys.1 Opis funkcji modułu czasowego. Wyzwalanie za pomocą napięcia.

Sygnał TRIG może zostać wyzwolony napięciem (3 - 30 VDC) oraz za pomocą przycisku.

alt
Rys.2 Sposób wyzwalania za pomocą przycisku. 

alt

Rys. 3 Sposób podłączenia odbiornika. Wyżej - napięcie zasilania modułu jest zarazem napięciem zasilającym odbiornik. Niżej - niezależne zasilanie (zalecane).

Opis programów modułu:
 
Moduł posiada 27 różnych programów które mogą być ustawione w module w celu realizowania określonych funkcji sterowniczych. Funkcje te ustawia się za pomocą klawiatury znajdującej się na module (opis w dalszej części). Ustawiane funkcje oraz czasy timerów są zapisywane w pamięci nieulotnej modułu więc są dostępne po zaniku zasilania. Rozpoczęcie różnych programów może się odbywać albo po podłączeniu zasilania do modułu lub wystąpieniu sygnału wyzwalającego TRIG. Sygnał TRIG w zależności od programu jest albo chwilowy albo ciągły. 

Program 1: Po włączeniu modułu lub po wyzwoleniu TRIG przekaźnik pozostaje wyłączony a po upływie czasu określonego timerem A przekaźnik się załącza i pozostaje tak w nieskończoność. W trakcie odliczania timera A ponowne podanie sygnału TRIG powoduje zresetowanie się timera do wartości początkowej. W celu ponownego uruchomienia programu w tym trybie należy dokonać wyzwolenia TRIG lub odłączyć i ponownie podłączyć moduł do zasilania.

Program 2: Odwrotność programu 1. Po włączeniu modułu lub po wyzwoleniu TRIG przekaźnik natychmiast zostaje załączony a po upływie czasu określonego timerem A przekaźnik się rozłącza  i pozostaje tak w nieskończoność. W trakcie odliczania timera A ponowne podanie sygnału TRIG powoduje zresetowanie się timera do wartości początkowej. W celu ponownego uruchomienia programu w tym trybie należy dokonać wyzwolenia TRIG lub odłączyć i ponownie podłączyć moduł do zasilania.

Program 3: W tym programie nie są aktywne żadne timery. Po włączeniu zasilania przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG przekaźnik się załącza i pozostaje w tym stanie tak długo jak występuje sygnał TRIG. W momencie gdy sygnał TRIG zaniknie - przekaźnik się rozłączy.

Program 4: W tym programie nie są aktywne żadne timery. Jest to tryb przekaźnika zatrzaskowego, kolejne wystąpienia sygnału wyzwalającego TRIG powodują przełączanie się stabilne przekaźnika (raz włączony , raz wyłączony). Przykład: Podanie sygnału TRIG powoduje przełączenie się przekaźnika i pozostaje on w takim stanie niezależnie czy sygnał TRIG dalej występuje czy nie. Ponowne podanie sygnału TRIG powoduje ponowne przełączenie przekaźnika. 

Program 5: Po podłączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Podanie sygnału TRIG uruchamia timer A oraz załącza przekaźnik. Po odliczeniu przekaźnik się rozłącza. W tym przypadku w trakcie odliczania timera A ponowne wystąpienie sygnału TRIG nie powoduje zresetowania timera. W tym trybie wyzwolenie występuje tylko za pomocą sygnału TRIG. Samo podłączenie modułu do zasilania nie powoduje automatycznego wyzwolenia.

Program 6: Po podłączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Podanie sygnału TRIG uruchamia timer A oraz załącza przekaźnik. Po odliczeniu przekaźnik się rozłącza.. Samo podłączenie modułu do zasilania nie powoduje automatycznego wyzwolenia. W trakcie odliczania timera A ponowne wystąpienie sygnału TRIG powoduje zresetowanie timera do wartości początkowej i natychmiastowe jego ponowne uruchomienie.

Program 7: Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Podanie sygnału TRIG powoduje załączenie się przekaźnika i start timera A. Po odliczeniu czasu ustawionego w timerze A przekaźnik się ponownie rozłączy lecz jeżeli przed upływem czasu timera A nastąpi ponowne wyzwolenie TRIG, aktualny pozostały czas timera A zostaje zwiększony o jego wartość początkową. Przykład: Czas timera A wynosi 5 sekund. Następuje wyzwolenie TRIG. Po upływie 3 sekund następuje ponowne wyzwolenie TRIG. Czas timera zostaje zwiększony o wartość początkową czyli 5 sekund i teraz wynosi 7 sekund (po upływie 3 sekund pozostało 2 sekundy plus początkowe 5 - razem 7 sekund). Kolejne wystąpienia sygnału TRIG w trakcie odliczania timera będzie powodowało kolejną akumulacje czasu. Przekaźnik się rozłączy dopiero po upływie zakumulowanego czasu, pod warunkiem iż koleje sygnał TRIG już nie wystąpi.

Program 8: Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Podanie sygnału TRIG powoduje załączenie się przekaźnika i start timera A. Po odliczeniu czasu ustawionego w timerze A przekaźnik się ponownie rozłączy lecz jeżeli przed upływem czasu timera A nastąpi ponowne wyzwolenie TRIG, timer zostaje zatrzymany a przekaźnik rozłączony. Po zakończeniu się programu, kolejne wystąpienie TRIG rozpoczyna program od początku.

Program 9: Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wyzwoleniu TRIG przekaźnik natychmiast zostaje załączony a po upływie czasu określonego timerem A przekaźnik się rozłącza  i pozostaje tak w nieskończoność. W trakcie odliczania timera A ponowne podanie sygnału TRIG powoduje zresetowanie się timera do wartości początkowej. Po zakończeniu się programu, kolejne wystąpienie TRIG rozpoczyna program od początku. W tym trybie ważny jest sposób działania sygnału TRIG. Jeżeli wystąpi sygnał TRIG i będzie on cały czas trwał to timer A zostanie zresetowany do wartości początkowej lecz nie zostanie on uruchomiony. Timer A zostanie uruchomiony tylko gdy po wystąpieniu TRIG, sygnał ten zniknie. Przykład: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Występuje TRIG i cały czas trwa. Przekaźnik zostaje załączony. Timer A jest resetowany do wartości ustawionej (np. 5 sekund) lecz nie zostaje on uruchomiony. Po zaniku TRIG timer zostaje uruchomiony i przekaźnik rozłączy się po upływie czasu timera A. Jeżeli jednak w trakcie odliczania czasu timera A wystąpi ponownie TRIG i będzie trwał to timer zostanie zresetowany do wartości początkowej (np. 5 sek), przekaźnik nadal jest załączony, timer A jest zatrzymany. Dopiero po zaniku sygnału TRIG zostanie uruchomiony ponownie timer A.

Program 10: W tym trybie sygnał TRIG nie jest aktywny. Po włączeniu zasilania modułu, załączony jest przekaźnik. Po upływie czasu timera A przekaźnik zostanie rozłączony. Następnie po upływie czasu timera B przekaźnik zostaje ponownie załączony. W tym trybie program działa w pętli nieskończonej.

Program 11: Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG,  załączony jest przekaźnik. Po upływie czasu timera A przekaźnik zostanie rozłączony. Następnie po upływie czasu timera B przekaźnik zostaje ponownie załączony. W tym trybie program działa w pętli nieskończonej. W tym trybie aby program działał musi cały czas występować sygnał TRIG. Po zaniku sygnału TRIG program się zatrzymuje. Ponowne wystąpienie i trwanie TRIG startuje program od początku.

Program 12: Po włączeniu modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG,  załączony jest przekaźnik. Po upływie czasu timera A przekaźnik zostanie rozłączony. Następnie po upływie czasu timera B przekaźnik zostaje ponownie załączony. W tym trybie program działa w pętli nieskończonej. W tym trybie wystąpienie sygnału TRIG powoduje start programu a kolejne wystąpienie jego zatrzymanie. Po kolejnym wystąpieniu TRIG program startuje od początku.

Program 13: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik zostaje natychmiast załączony. Po wystąpieniu TRIG powoduje rozłączenie przekaźnika i ponowne jego załączenie po upływie czasu timera A. Ponowne wystąpienie TRIG startuje program od początku. jeżeli w trakcie odliczania czasu przez timer A wystąpi ponownie TRIG, timer A jest resetowany do wartości początkowej i zaczyna prace od początku.

Program 14: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG startuje timer A i po odliczeniu ustawionego czasu załączy się przekaźnik i tak już pozostanie. Ponowne wystąpienie i trwanie sygnału TRIG startuje program od początku. W tym trybie sygnał TRIG w trakcie wykonywania się programu musi cały czas występować. Zanik TRIG powoduje zatrzymanie programu . Ponowne wystąpienie TRIG startuje program od początku.

Program 15: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu TRIG startuje timer A i po odliczeniu ustawionego czasu załączy się przekaźnik i tak już pozostanie. Ponowne wystąpienie i trwanie sygnału TRIG startuje program od początku. Jeżeli w trakcje wykonywania programu wystąpi ponownie TRIG to timer A zostanie zresetowany do wartości początkowej jednak jeżeli po zresetowaniu timera A sygnał TRIG będzie cały czas występował to timer się nie uruchomi. Dopiero zaniku TRIG timer A wystartuje ponownie. 

Program 16: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG uruchamia się timera A i po jego odliczeniu załącza się przekaźnik i pozostaje załączony tak długo jak trwa sygnał TRIG. Po zaniku sygnału TRIG ponownie uruchamia się timer A i po jego odliczeniu przekaźnik się rozłącza. Ponowne wystąpienie i trwanie TRIG rozpoczyna program od początku. Jeżeli w trakcie pierwszego odliczania timera (którego zliczenie powoduje załączenie przekaźnika) sygnał TRIG zaniknie to program jest zatrzymywany.

Program 17: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG uruchamia się timera A i po jego odliczeniu załącza się przekaźnik i pozostaje załączony niezależnie od tego czy sygnał TRIG trwa czy zanikł. Ponowne wystąpienie i trwanie sygnału TRIG powoduje ponowne uruchomienie timera A i po odliczeniu przekaźnik zostaje rozłączony a moduł jest teraz w stanie początkowym. Jeżeli w trakcie pierwszego odliczania timera A sygnał TRIG zaniknie to program jest przerywany a ponowne wystąpienie TRIG rozpoczyna program od początku. Jeżeli w trakcie drugiego odliczania timera A (kiedy przekaźnik jest załączony) zaniknie sygnał TRIG to odliczanie timera A zostaje zatrzymane lecz przekaźnik nadal jest załączony. Ponowne wystąpienie TRIG startuje timer A i po odliczeniu przekaźnik się rozłączy . 

Program 18: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG uruchamia się timera A i po jego odliczeniu załącza się przekaźnik i pozostaje załączony. Po ponownym wystąpieniu TRIG timer A zostaje ponownie załączony i po odliczeniu przekaźnik zostaje rozłączony a moduł jest teraz w stanie początkowym. Jeżeli w trakcie pierwszego odliczania timera A sygnał TRIG się pojawi ponownie to timera A jest resetowany do ustawienia początkowego i od razu uruchamiany ponownie. Jeżeli w trakcie drugiego odliczania timera A (kiedy przekaźnik jest załączony)  sygnał TRIG się pojawi ponownie to timera A jest resetowany do ustawienia początkowego i od razu uruchamiany ponownie. 

Program 19: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG załączany jest przekaźnik, uruchamia się timera A i po jego odliczeniu przekaźnik się rozłącza. Następnie po zaniku sygnału TRIG ponownie przekaźnik się załącza, uruchamia się timera A i po jego odliczeniu przekaźnik się rozłącza ponownie. 

Program 20: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest załączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG rozłączany jest przekaźnik, uruchamia się timera A i po jego odliczeniu przekaźnik się załącza. Następnie po zaniku sygnału TRIG ponownie przekaźnik się rozłącza, uruchamia się timera A i po jego odliczeniu przekaźnik się załącza ponownie. 

Program 21: W tym trybie sygnał TRIG jest nieaktywny. Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Natychmiast uruchamiany jest timer A i po odliczeniu załączany jest przekaźnik. W tym momencie uruchamiany jest timer B i po odliczeniu przekaźnik jest ponownie rozłączany. Ponowne uruchomienie programu następuje po ponownym podłączeniu modułu do zasilania.

Program 22:  Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG uruchamiany jest timer A i po odliczeniu załączany jest przekaźnik. W tym momencie uruchamiany jest timer B i po odliczeniu przekaźnik jest ponownie rozłączany. Ponowne uruchomienie programu następuje po ponownym wystąpieniu sygnału TRIG. Podczas odliczania timera A, ponowne wystąpienie sygnału TRIG powoduje zresetowanie timera do wartości początkowej i jego natychmiastowe ponowne uruchomienie. 

Program 23: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu i trwaniu sygnału TRIG uruchamiany jest timer A i po odliczeniu załączany jest przekaźnik. Następnie natychmiast  uruchamiany jest timer B i po odliczeniu przekaźnik jest ponownie rozłączany. Ponowne wystąpienie i trwanie sygnału TRIG uruchamia program ponownie. W tym trybie podczas zliczania timera A wymagane jest ciągłe występowanie sygnału TRIG. Jego zanik powoduje anulacje programu. W trakcie zliczania timera B występowanie TRIG nie jest już wymagane. 

Program 24: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG załączany jest przekaźnik, uruchamiany jest timer A i po odliczeniu  przekaźnik jest rozłączany. W tym momencie uruchamiany jest timer B , przekaźnik jest cały czas rozłączony,  po odliczeniu moduł jest w stanie początkowym. Ponowne uruchomienie programu następuje po ponownym wystąpieniu sygnału TRIG. Podczas odliczania dowolnego timera wystąpienie ponowne sygnału TRIG nie powoduje resetowania się timerów, anulacji działania programu ani ponownego wyzwolenia.

Program 25: Po włączeniu zasilania modułu przekaźnik jest rozłączony. Po wystąpieniu sygnału TRIG załączany jest przekaźnik, uruchamiany jest timer A i po odliczeniu  przekaźnik jest rozłączany. W tym momencie uruchamiany jest timer B po którego odliczeniu ponownie załączany jest przekaźnik. W tym momencie znowu jest załączany timer A i po jego odliczeniu przekaźnik jest ponownie rozłączany. W trakcie pracy programu sygnał TRIG jest nie aktywny.

Program 26: Jest to licznik impulsów występujących na wejściu TRIG. Działa na zbocze narastające impulsu. Maksymalna wartość licznika wynosi 9999. Maksymalna częstotliwość impulsów - 20 Hz. Stan licznika jest prezentowany na wyświetlaczu. Wciśnięcie przycisku S1 powoduje zerowanie licznika.

Program 27: Jest to licznik impulsów występujących na wejściu TRIG. Działa na zbocze opadające impulsu. Maksymalna wartość licznika wynosi 9999. Maksymalna częstotliwość impulsów - 20 Hz. Stan licznika jest prezentowany na wyświetlaczu. Wciśnięcie przycisku S1 powoduje zerowanie licznika.

Sposób przełączania programów i ustawień czasów timerów:

Wcisnąć i przytrzymać chwilę przycisk S1. Na wyświetlaczu pojawi się aktualnie zaprogramowany program. Następnie za pomocą przycisków S2 i S3 można wybrać odpowiedni program. Po wybraniu odpowiedniego programu wciskamy krótko przycisk S1. Teraz jest możliwość dokonania nastaw dla timera A. Przyciskami S2 i S3 ustawiamy wymagany czas dla timera A. Przyciskiem S4 zmieniamy położenie kropki na wyświetlaczu co odpowiada podstawie czasu (opis poniżej). Kolejne krótkie wciśnięcie przycisku S1 powoduje przejście do nastawy czasu timera B. Analogicznie jak przy timerze A przyciskami S2 i S3 ustawiamy czas a S4 podstawę czasu. Kolejne krótkie wciśnięcie S1 powoduje zapisanie ustawień w nieulotnej pamięci modułu.

Opis podstawy czasu:

W zależności od pozycji kropki na wyświetlaczu podczas ustawień czasu dla timerów, występuje różna podstawa czasu.

Dla timera A:

Ax.xx - czas jest w zakresie 0,01 do 9,99 sekundy
Axx.x - czas jest w zakresie 0,1 do 99,9 sekundy
Axxx. - czas jest w zakresie 1 - 999 sekundy
Axxx (brak kropki) - czas jest w zakresie 1 - 999 minuty

Analogicznie jest dla timera B

Tryb oszczędzania energii:

Wciśnięcie przycisku S4 (nie w trybie ustawiania programów) powoduje wyłączenie wyświetlacza. Ponowne wciśnięcie powoduje ponowne załączenie wyświetlacza.

Dane techniczne modułu:

- napięcie zasilania - w zależności od wersji 5, 12 , 24 VDC
- napięcie wyzwalania - 3 - 30 VDC
- maksymalny prąd styków roboczych przekaźnika 10 A
- wymiary 63*42*20mm

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Pozostałe produkty z kategorii
MODUŁ 16 PRZEKAŹNIKÓW 12V ARDUINO OPTOIZOLAZJA

MODUŁ 16 PRZEKAŹNIKÓW 12V ARDUINO OPTOIZOLAZJA

Numer katalogowy: 105-15
Dostępność: Aktualnie niedostępny
48,01 zł
Chwilowo niedostępny
MODUŁ PRZEKAŹNIKA WIFI ESP8266 5VDC

MODUŁ PRZEKAŹNIKA WIFI ESP8266 5VDC

Numer katalogowy: 31-474
Dostępność: Dostępny
64,56 zł
szt. Do koszyka
MODUŁ 2 PRZEKAŹNIKÓW 5V 30A ZTA31746

MODUŁ 2 PRZEKAŹNIKÓW 5V 30A ZTA31746

Numer katalogowy: 31-746
Dostępność: Dostępny
27,39 zł
szt. Do koszyka
Moduł przekaźnik czasowy 12V ZTA31641

MODUŁ PRZEKAŹNIK CZASOWY 12V ZTA31641

Numer katalogowy: 31-641
Dostępność: Dostępny
19,79 zł
szt. Do koszyka
MODUŁ PRZEKAŹNIK CZASOWY 6-30V 10A Z WYZWALANIEM + WYŚWIETLACZ ZTA10511

MODUŁ PRZEKAŹNIK CZASOWY 6-30V 10A Z WYZWALANIEM + WYŚWIETLACZ ZTA10511

Numer katalogowy: 105-11
Dostępność: Aktualnie niedostępny
18,23 zł
Chwilowo niedostępny
MODUŁ PRZEKAŹNIK CZASOWY 5-30V 10A Z WYZWALANIEM + WYŚWIETLACZ ZTA10512

MODUŁ PRZEKAŹNIK CZASOWY 5-30V 10A Z WYZWALANIEM + WYŚWIETLACZ ZTA10512

Numer katalogowy: 105-12
Dostępność: Dostępny
15,97 zł
szt. Do koszyka
MODUŁ SIM800C GPRS Z DWOMA PRZEKAŹNIKAMI

MODUŁ SIM 800C GPRS Z DWOMA PRZEKAŹNIKAMI

Numer katalogowy: 31-696
Dostępność: Dostępny
146,06 zł
szt. Do koszyka
MODUŁ 2 PRZEKAŹNIKÓW PÓŁPRZEWODNIKOWYCH 5V 2A G3MB-202P

MODUŁ 2 PRZEKAŹNIKÓW PÓŁPRZEWODNIKOWYCH 5V 2A G3MB-202P

Numer katalogowy: 31-742
Dostępność: Aktualnie niedostępny
15,50 zł
Chwilowo niedostępny