Opis produktu Opis produktu

Moduł termostat z przekaźnikiem 12V -20 -100 °C.

 

Jest to prosty termostat z sondą NTC przełączający styki przekaźnika po przekroczeniu temperatury ustawionej za pomocą potencjometru znajdującego się na module. W przypadku wzrostu temperatury powyżej poziomu ustawionego potencjometrem, przekaźnik się załączy, jeżeli temperatura spadnie poniżej progu ustawionego potencjometrem to przekaźnik się rozłączy. Załączenie przekaźnika sygnalizowane jest zaświeceniem się diody LED. Termostat zasilany jest napięciem stałym 12V natomiast przekaźnik może załączać obwód o maksymalnym napięciu 250V AC przy prądzie maksymalnym wynoszącym 10A. Moduł działa w zakresie temperatur -20 -100 °C.

 

Przykładowe ustawienie termostatu. 

 

Umieścić sondę w temperaturze w której przekaźnik ma się wyłączyć (niższa temperatura) i ustawić potencjometrem moment przełączenia przekaźnika ale tak aby przekaźnik pozostawał rozłączony (dioda LED zgaszona). Następnie po umieszczeniu sondy w środowisku cieplejszym przekaźnik powinien się załączyć (dioda LED świeci).Po ponownym umieszczeniu sondy w środowisku chłodniejszym przekaźnik powinien się po pewnym czasie wyłączyć. Termostat posiada pewną histerezę zatem moment załączenia oraz wyłączenia przekaźnika nie będzie się odbywał przy dokładnie tej samej temperaturze.

 

Specyfikacja techniczna

 
  • napięcie zasilające: 12V DC
  • napięcie maksymalne styków roboczych przekaźnika: 250V AC
  • prąd maksymalny styków przekaźnika: 10A
  • wymiar płytki PCB: 30*50 mm
  • zakres temperatury pracy modułu: -20 -100 °C
  • długość sondy: 50 cm
  • wyjście przekaźnika NO-NC - złącze śrubowe 3 pin
  • podłączenie zasilania: złącze śrubowe 2 pin (należy zachować poprawną polaryzację zgodnie z oznaczeniami na płytce PCB modułu)

Moduł termostat z przekaźnikiem 12V -20 -100 °C.
Moduł termostat z przekaźnikiem 12V -20 -100 °C.
Moduł termostat z przekaźnikiem 12V -20 -100 °C.
Moduł termostat z przekaźnikiem 12V -20 -100 °C.
31-1024
10 Przedmioty